Drodzy seniorzy, mam na imię Józefa i mieszkam w Aleksandrowie. Jestem seniorką biorącą udział w projekcie – „Bezpieczeństwo – mój wybór!”

chciałam podzielić się z wami, jak wiele dowiedziałam się ze spotkań organizowanych właśnie w tym projekcie. Mieliśmy spotkanie ze strażakami, którzy uświadomili nas o zagrożeniu związanym z zatruciem czadem i gazem. Teraz już wiem, jak ważne jest mieć w domu czujniki czadu i zawsze sprawdzam, czy zakręciłam gaz w kuchence gazowej.

Policjanci, którzy nas odwiedzili, ostrzegali nas przed oszustwami i innymi nieszczerymi intencjami ze strony innych osób. O wyłudzeniach pieniędzy – często oszust podaje się za kogoś bliskiego z naszej rodziny i próbuje wyłudzić od ans pieniądze.

Pani pielęgniarka uświadomiła nas, jak ważne jest nasze zdrowie. Mówiła, by często korzystać  z konsultacji z lekarzem. Wszystkie badania wykonujmy regularnie, a będziemy szczęśliwymi i zdrowymi seniorami. Mówiła, byśmy mieli telefony zawsze blisko siebie, by w przypadku naszego gorszego samopoczucia móc szybko skontaktować się z bliskimi lub lekarzem.

Pamiętajmy o spacerach i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, co poprawi naszą sprawność fizyczną i psychiczną. W zimie pamiętajmy o ostrożności, uważajmy na oblodzonych chodnikach, spacerujmy po różnych powierzchniach.

Seniorze, dbaj o siebie, uśmiechaj się i ciesz się życiem.

Józefa, uczestniczka projektu „Bezpieczeństwo – mój wybór!”

Projekt „Bezpieczeństwo – mój wybór!” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Translate »