Mam na imię Leokadia, mam 77 lat. Mieszkam w Aleksandrowie, jestem uczestniczką projektu „Bezpieczeństwo – mój wybór!”. Na spotkaniu w pierwszej grupie było nam przekazane przez funkcjonariuszy policji, aby być osoba ostrożną i nie dać się oszukać na wnuczka lub nie narazić się na inne niebezpieczeństwo, jak wyłudzanie pieniędzy przez telefon.

W drugiej grupie seniorek strażacy przekazali nam informacje o bezpiecznym paleniu w piecach, aby nie dać się zaczadzić. Najlepiej zainstalować czujnik. Postanowiłam zakupić i podłączyć, aby było bezpiecznie.

Na spotkaniu z pielęgniarką dowiedziałam się, jak opiekować się w domu obłożnie chorą osobą, jak również dbać o swoje zdrowie, jak pomóc osobie samotnej, smutnej, odwiedzić, pocieszyć, porozmawiać, w razie potrzeby pomóc.

Teraz wiem, jak bezpiecznie poruszać się w domu, aby nie upaść, w miarę możliwości ćwiczyć, być aktywną, wykonywać dużo ruchu, przebywać na świeżym powietrzu.

Jestem teraz bardziej świadoma.

Leokadia, 77 lat, uczestniczka projektu „Bezpieczeństwo – mój wybór!”

Projekt „Bezpieczeństwo – mój wybór!” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Translate »