W miniony czwartek, 18 czerwca 2015 roku, w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się kolejny już koncert najpiękniejszych arii i duetów z oper Mozarta.

W spotkaniu wzięło udział ponad 250 gimnazjalistów z biłgorajskich szkół.

Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła artystów nagradzając ich gromkimi brawami.

Cały koncert zaprezentowany był przez wybitnych wykonawców, którzy poprzez śpiew pozwolili odczuć nam zróżnicowane emocje. W barwny sposób zostały przedstawione fragmenty czterech oper Mozarta – Wesele Figara, Don Giovanni, Cosi fan tutte i Czarodziejski flet.

Arie i duety wykonali lubelscy śpiewacy i muzycy – Ewa Lalka (sopran), Grzegorz Pazik (baryton) i Kinga Krzymowska-Szacoń (akompaniament).

Stanisław Żebrowski – konferansjer – w bardzo ciekawy sposób starał sie przekonać młodzież do opery zadając im pytania, na które chętnie i chóralnie odpowiadali, nawiązał z widzami bezpośredni kontakt i przygotował ich na to, co działo się później. Przed rozpoczęciem wydarzenia, konferansjer opowiedział młodzieży o obowiązujących w operze zasadach zachowania się.

Już niedługo, bo w lipcu, spotkamy się z młodzieżą w Zamościu. Serdecznie zapraszamy!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizatorem projektu jest Fundacja Aktywności Obywatelskiej w partnerstwie z Fundacją Bliżej Pasji.

 

 

 

 

Translate »