Członkinie Seniorklubu w Aleksandrowie podczas spotkania z policjantami dnia 25 lutego b.r. uczyły się jak chronić się przed zagrożeniami w codziennym życiu.

Podczas spotkania policjanci omówili bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Policjanci przestrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, księdza, policjanta. Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej oraz materiałem filmowym. Policjanci omówili również bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, m.in. sierż. szt. Łukasz Wojnas oraz sierż. szt. Adam Granda z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Translate »