Cykl projektów jest realizowany od 1 lipca do 30 listopada 2016 r. Główny jego cel stanowi  wzrosty kreatywności dziecięcej i zainspirowanie młodych lublinian do odkrywania świata. Projekty kierowane są do grupy w sumie 1350 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Cel zostanie osiągnięty poprzez realizację cyklu bezpłatnych warsztatów prezentujących dzieciom różne sposoby odkrywania świata i zachęcające odbiorców do indywidualnego poznawania i zgłębiania rzeczywistości, w jakiej żyją. Projekt jest realizowany przez Fundację Aktywności Obywatelskiej z zaangażowaniem merytorycznym Fundacji Bliżej Pasji.

Działania w projektach obejmą w sumie 45 przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Lublina w następujących dzielnicach:

–  Ponikwoda, Czechów Północny, Czechów Południowy, Wieniawa, Śródmieście, Stare Miasto, Rury, Za Cukrownią, Wrotków

– Abramowice, Bronowice, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów – Zadębie, Kalinowszczyzna, Kośminek, Tatary

– Czuby Południowe, Czuby Północne, Konstantynów, Sławin, Sławinek, Szerokie, Węglin Północny, Węglin Południowy, Zemborzyce

Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Lublin w ramach Programu Dzielnice Kultury. Partnerami Programu są: Warsztaty Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” i Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”.

 

Translate »