A wszystko zaczęło się od informacji na ulotce:

Przeczytałam ulotkę o projekcie „Zdejmij kapcie, załóż buty!” realizowanym przez Fundację Bliżej Pasji i pomyślałam, dlaczego mamy nie spróbować? – wspomina Pani Zofia Sławińska – Wasąg, liderka, uczestniczka projektu, kierowniczka Zespołu Śpiewaczego „Stok” z Hedwiżyna.

Pięć dni intensywnych szkoleń w Biłgoraju, udział w wizycie studyjnej oraz uczestniczenie w spotkaniach coachingowych, to w sumie 60 godzin, które trzy aktywne mieszkanki, seniorki z Hedwiżyna, chciały poświęcić na edukację. Realizacja wymarzonej inicjatywy „Dzień Seniora oraz 10–lecia Zespołu Śpiewaczego „Stok” z Hedwiżyna” wymagała od nich jednak znacznie większego zaangażowania:

Nikt nie liczył czasu, jaki poświeciliśmy na zorganizowanie naszej inicjatywy, aktywnych było dużo osób – członków Zespołu Śpiewaczego „Stok”  i ich rodzin – podkreślają Pani Wanda Sitarz i Pani Krystyna Mazurek, uczestniczki projektu, członkinie Zespołu Śpiewaczego „Stok” i dodają: – Ale było warto!

4 października 2015 r., w dzień inicjatywy dopisała pogoda i uczestnicy. Do sali remizy OSP w Hedwiżynie, gdzie inicjatywa miała miejsce, przybyło blisko 130 osób – seniorów, zaproszonych gości, przedstawicieli władz i sympatyków Zespołu.

Spotkanie uroczyście otworzył pan Wiesław Różyński, Wójt Gminy Biłgoraj i podziękował  seniorom za wkład w przekazywanie tradycji w swojej miejscowości. Pani Celina Skromak,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju złożyła życzenia wszystkim obecnym na sali seniorom.

Tego dnia chcieliśmy uczcić dzień seniora i 10-lecie naszego zespołu, dlatego zaprosiliśmy specjalistów z dziedziny zdrowia i bezpieczeństwa – podkreśla pani Zofia Sławińska-Wasąg.

Swoje prezentacje na temat zdrowia i bezpieczeństwa przedstawili  pan Robert Wójcik, kierownik w Oddziale Rehabilitacji oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej  – Szpital w Biłgoraju oraz Pan Hubert Bździuch, młodszy aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Ten dzień pełen wrażeń nie obył się bez niespodzianek – wszyscy seniorzy zostali obdarowani kwiatami oraz poczęstowani tortem.

Chcieliśmy podkreślić, jak ważni są seniorzy i zespół śpiewaczy „Stok” z Hedwiżyna – opowiada pani Celina Skromak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

Wystąpieniem liderki inicjatywy pani Zofii Sławińskiej- Wasąg na temat historii powstania  i działalności  Zespołu Śpiewaczego „Stok” z Hedwiżyna rozpoczęła się część artystyczna obchodów Dnia Seniora.

Wystąpiły zespoły: Zespół Śpiewaczy „Stok” –  Hedwiżyn, Zespół Śpiewaczy „Zorza” – Dereźnia, Zespół Śpiewaczy „Czeremcha” – Gromada, Zespół Śpiewaczy „Polne Kwiaty” – Dyle, Koło Gospodyń Wiejskich – Dąbrowica.

Na końcu był poczęstunek i tańce. Grał zespół EGZOTIC z Bidaczowa.

 Projekt „Zdejmij kapcie, załóż buty!” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

 

Translate »