Mam na imię Halina i chciałbym powiedzieć kilka słów na temat bezpieczeństwa.

Otóż mam w domu gazową kuchenkę, w której ulatniał się gaz, tak mi się wydawało. Dla swojego bezpieczeństwa i moich bliskich zamontowaliśmy czujnik gazu. Jest to takie urządzenie, które wskazuje, czy gaz się ulatnia, czy nie. Jeśli coś się dzieje, to czujnik wydaje dźwięki, więc wiemy, że coś jest nie tak.

Lubię też jeździć rowerem i właśnie dla swojego bezpieczeństwa wkładam kamizelkę i oczywiście rower jest sprawny, są światła i odblaski. Dlatego jadąc takim rowerem czuję się bezpiecznie. Mam też zamontowaną barierkę przy schodach, bym mogła bezpiecznie wchodzić i wychodzić z domu.

Mam do was wszystkich taką wskazówkę: uważajcie wszyscy, bo niebezpieczeństwo czyha wszędzie: w domu, na drodze oraz w sieci telefonicznej. Więc nie dajcie się zwieść nikomu i zawsze strzeżcie swojego bezpieczeństwa. Nie chodzi tutaj tylko o starszych, ale także o młodzież i dzieci.

Halina, lat 67, uczestnik projektu „Bezpieczeństwo – mój wybór!”

Projekt „Bezpieczeństwo – mój wybór!” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

 

Translate »