Dnia 12 października b.r. w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Soli odbyła się inicjatywa pt. „Jesień życia też może być piękna i radosna”

Grupa liderek przygotowała inicjatywę skierowaną głównie do kobiet, której celem było zachęcenie kobiet do „wyjścia z domów”. Z jednej strony zachęcenie do aktywności w społeczności lokalnej , z drugiej strony do rozbudzenia pewności siebie i poczucia przydatności w najbliższym otoczeniu i całej wspólnocie lokalnej.

Jak podkreśla jedna z liderek często słyszy od kobiet: nie chce mi się, nie potrafię, nie mam odwagi. Za tymi słowami kryje się często brak wiary w siebie i swoje umiejętności, kompleksy i nieśmiałość. Żeby tą sytuację zmienić powstał pomysł liderek, żeby zrobić inicjatywę dla kobiet. Inicjatywa obejmowała:

  • warsztaty wizażu; dzięki którym kobiety nabyły umiejętność podkreślenia swoich walorów odpowiednio do wieku oraz typu urody
  • pokaz mody prezentujący efekty warsztatów wizażu; dzięki któremu kobiety mogły nabrać pewności siebie
  • część artystyczna; recytacja wierszy, wspólne śpiewy piosenek, które miały charakter integrujący

Na podsumowanie kobiety wymieniły swoje doświadczenia oraz refleksje, które można podsumować zdaniem: mamy nadzieję, że to takich inicjatyw będzie więcej.

Inicjatywa odbyła się w ramach projektu „Zdejmij kapcie załóż buty!” realizowanym przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt „Zdejmij kapcie, załóż buty!” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na

lata 2014 – 2020.

 

Translate »