Życie zaczyna się po 60-stce i każda okazja jest dobra aby stworzyć starszym osobom więcej możliwości do spotkań i zabawy. Seniorzy z Aleksandrowa podczas realizacji swojej inicjatywy dla społeczności zaprosili innych seniorów na edukacyjno – integracyjnego grilla.

Podczas poczęstunku na świeżym powietrzu była możliwość wzajemnego pogłębiania przyjaźni, rozmów z władzami samorządowymi, wymiany zdań na temat problemów, wyzwań stojących przed miejscowością. Zapału i radości można im tylko pozazdrościć. Była dobra muzyka, smaczny poczęstunek i mnóstwo śmiechu.

Jak mówią seniorzy – „wraz z wiekiem jednak nie tracimy swoich zdolności, talentów, ciekawości świata i ludzi. Wciąż mamy ochotę dzielić się swoimi pasjami i robić coś pożytecznego – dla innych i dla siebie. Wiek po 60-tce to idealny okres, by oddać się tym wszystkim zajęciom, na które w pełnej pośpiechu młodości brakowało nam czasu”

Ten cudowny i magiczny dzień pełen radości i wspólnej zabawy z pewnością wpisze się do kalendarza imprez kulturalnych Aleksandrowa.

         

Inicjatywa była zrealizowana w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Translate »