W Klubie Seniora „Nutka Radości” w Łukowej dnia 7 lutego b.r. odbyły się zajęcia z fizjoterapeutką. Miały one na celu poprawę sprawności klubowiczek, poznanie źródła bólu kręgosłupa, stawów, sposobów walki z dolegliwościami poprzez aktywność ruchową.

Podczas spotkania poza wiedzą teoretyczną, dotyczącą metod zapobiegania i leczenia schorzeń kręgosłupa, uczestniczki mogły skorzystać z indywidualnych porad fizjoterapeuty, dotyczących problemów ortopedycznych, czy aktywności fizycznej w wieku senioralnym.

Pani Natalia prezentowała zestaw ćwiczeń, które każdy senior może wykonać w domu z użyciem sprzętów, jakie ma do dyspozycji, np. krzesło, piłka, kij od miotły Uczestniczki spotkania miały również możliwość zapoznania się z technikami wykonywania typowych czynności życiowych, w sposób bezpieczny dla kręgosłupa.

Uczestniczki otrzymały również sporo cennych wskazówek, które ułatwią im wprowadzenie prawidłowych zasad żywienia do swojego jadłospisu, co wpłynie pozytywnie nie tylko na układ kostny, ale też na ich zdrowie i samopoczucie.

Prowadząca z entuzjazmem opowiadała o swojej pasji, o początkach przygody z fizjoterapią. Takie spotkania są zawsze miłym elementem codzienności.

 Nie ma na co czekać! Dbajmy o siebie, o swoje ciało i ducha!

   

 

 

Translate »