Już niebawem kilkaset Kopert Życia zostanie bezpłatnie rozdanych seniorom z Miasta i Powiatu Biłgoraj, dzięki pilotażowym projektom realizowanym przez naszą Fundację.

Istotą inicjatywy jest umieszczenie w specjalnie przygotowanych przezroczystych, nieprzemakalnych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia seniora: chorobach, przyjmowanych lekach, uczuleniach i umieszczenie ich w mieszkaniu w miejscu widocznym i dostępnym – w lodówce. Informacje zawarte w kopercie będą miały za zadanie przyśpieszyć dostęp do podstawowych informacji o seniorze służbom ratowniczym w razie interwencji domowej.

Miejscem odbioru będzie siedziba PCK w Biłgoraju przy ul. 3-go Maja 79. Koperty życia można odebrać osobiście lub przez osobę bliską od dnia 27 lipca 2020 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00.

Projekt „Koperta życia w Mieście Biłgoraj” jest sfinansowany ze środków Fundacji Bliżej Pasji i Gminy Miasta Biłgoraj. Projekt „Koperta życia w Powiecie Biłgoraj” jest sfinansowany ze środków Fundacji Bliżej Pasji i Powiatu Biłgorajskiego.

 

Translate »