Czas, o którym dziś chcę opowiedzieć to odmiana życia, które zaczęło się po zakończeniu życia zawodowego. Czy chcesz żyć bezpiecznie? Aktywnie weź się w karby, przyjdź do nas, organizacji seniorskiej. Tu, wśród rówieśników, znajdziesz przyjaciół, na których będziesz mogła liczyć, na ich pomoc. Towarzystwo.

Czy masz dobrego sąsiada? Ja mam. Po spotkaniach edukacyjnych sąsiedzi zaczęli sobie pomagać. Już doświadczyłam takiej pomocy, kiedy sąsiedzi pomogli mi przy wrzuceniu drwa do kotłowni. Pomagamy sobie przy osobach niepełnosprawnych pozwalając opiekunom na chwilę dla siebie. Takie spotkania sąsiedzkie pozwalają ludziom wyjść z domu, powspominać, jak było kiedyś, a jak jest dziś. Oni tego potrzebują, to zbliża sąsiadów do siebie. Mogą liczyć na pomoc jeden od drugiego.

Pomyśl, jak dobrze być wśród ludzi, czerpać z ich wiedzy, energii. Dołóż swoją cegiełkę, działaj, bo dzisiejsze czasy pozwalają seniorom spełniać swoje marzenia. Czy masz siłę i chęć być z nami? Korzystaj z projektów, które oferuje Fundacja Bliżej Pasji.

Maria Różańska, uczestniczka projektu „Bezpieczeństwo – mój wybór!”

Projekt „Bezpieczeństwo – mój wybór!” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

 

Translate »