W dniu 27 marca 2018r. w Zespole Szkół w Soli organizowany był MARSZ NA ORIĘTACJĘ – BEZPIECZNY OBYWATEL. Inicjatywa ta była realizowana w ramach projektu: JA – OBYWATEL!  Dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Liderem Projektu jest Fundacja Bliżej Pasji.

Tematem tej inicjatywy było bezpieczeństwo dzieci poza domem. A głównymi organizatorami byli uczniowie VII klasy pod opieką p. Pauliny Mróz. W sumie w marszu wzięło udział około 80 osób przy udziale i pomocy nauczycieli szkoły.

Uczniowie wyruszyli na wyznaczoną trasę w celu odnalezienia punktów, na których odpowiadali na pytania na temat bezpieczeństwa, po przejściu trasy było ognisko, podsumowanie i rozdanie nagród.

Dzięki tej inicjatywie dzieci utrwaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa i sposobu zachowania się poza szkołą i w różnych warunkach. Miały okazję pracować w grupie i liczyć na siebie i na swoją wiedzę. Zadowoleni i szczęśliwi zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu inicjatywach.

Projekt „Ja – obywatel!” jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

     

Translate »