O tym, że marzenia się spełniają, a partycypacja to proces prowadzący do realizacji marzeń dowiedziała się młodzież z Dąbrowicy, która w dniu 23 września br. wzięła udział w spotkaniu uczestniczącym w Boniewie.

Spotkanie dotyczyło poznania techniki partycypacji jaką jest spotkanie otwarte. Celem spotkania było również zdobycie wiedzy o procesie prowadzenia konsultacji. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzieli się, że spotkania są tylko elementem procesu partycypacji. Tajniki wiedzy odkrywała przed młodzieżą Feliksa Gorzkowska – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Uczestnicy dowiedzieli się, jak poprzez spotkania, współpracę z mieszkańcami i przedstawicielami władz spełniały się marzenia członków Stowarzyszenia. Efekty możemy oglądać już teraz:  Ogródek Zielarski, który jest wynikiem modelowej współpracy organizacji pozarządowej z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz Wojewódzkie Święto Ziół, które powstało w wyniku współpracy gmin, na terenie których znajdują się zagłębia zielarskie.

Młodzież zadawała wiele pytań, najbardziej interesowała się udziałem młodych mieszkańców i mieszkanek w procesach partycypacyjnych oraz ich teraźniejsze zaangażowanie w pracę na rzecz miejscowości Boniewo i gminy Fajsławice.

Po spotkaniu młodzież wzięła udział w warsztatach z tworzenia witraży oraz odwiedziła ruiny Zamku w Krupem.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Jesteśmy młodzi – o obywatelskość na chodzi!” z dotacji programu Aktywni Obywatele – fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

 

 

 

  

 

Translate »