Spotkanie z przyjaciółmi przy fontannie, piknik przy stawie, a randka na moście „zakochanych”. Tak o  trzech popularnych miejscach w lubelskim Parku Saskim zdecydowali uczestnicy i uczestniczki z Soli podczas spaceru badawczego.

Spacer badawczy odbył się 21 czerwca br. podczas spotkania uczestniczącego w ramach projektu „Jesteśmy młodzi o obywatelskość nam chodzi!”. Wzięło w nim udział 14 osób. Tajniki wiedzy dotyczące tej formy partycypacji odkrywały przed młodzieżą Marta Nazaruk-Napora i Agnieszka Duda-Jastrzębska z Lubelskiej Grupy Badawczej.  Młodzi dowiedzieli się czym jest spacer badawczy i do czego może być wykorzystywany. Został ustalony cel badawczy spaceru, zasady i punkty, które będą odwiedzone.  Młodzież aktywnie uczestniczyła w spacerze zbierając informacje oraz prowadząc obserwacje. Trasa spaceru objęła trzy główne miejsca w Parku Saskim tzn. miejsce przy fontannie, przy stawie i na moście. W każdym z tych miejsc młodzież zastanawiała się jakie robi na nich wrażenie, co się podoba, a co nie, jakie czuje w związku z tym miejscem emocje.

Po spacerze badawczym udano się na obiad do McDonalda, który okazał się dużą atrakcja dla młodych ludzi. Na spotkaniu, po posiłku moderatorka zebrała wnioski, refleksje i doświadczenia z udziału w wydarzeniu.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu z dotacji programu Aktywni Obywatele – fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

   

  

Translate »