Janów Lubelski to jedno z miast w województwie lubelskim, które może pochwalić się wypracowaną współpracą mieszkańców i organizacji z władzami. O współpracy tej, ich formach i przykładach działania opowiadali seniorzy z Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Janowie Lubelskim.

Dnia 24 sierpnia br. grupa seniorów z Aleksandrowa uczestniczyła w wizycie studyjnej w Janowie Lubelskim. To właśnie w mieście świecącym przykładem współuczestnictwa mieszkańców w życiu publicznym  zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Janowie Lubelskim zrzeszających seniorów z tamtych terenów.

Działalność Związku prezentowała przewodnicząca Zofia Widz-Baryła. Opowiadała o tym, jak powstał Związek, jakie ma cele oraz o działaniach jakie realizuje. Seniorzy z Aleksandrowa dowiedzieli się również na jakich płaszczyznach Związek współpracuje z władzami lokalnymi, jakie realizuje projekty i jak poradził sobie w czasach pandemii.

Szczególnie ciekawą inicjatywą, którą zaprezentowała przewodnicząca była „Parada kapeluszy i postaci z bajek”, która miała miejsce 7-8 sierpnia br. podczas Gryczaków, czyli Święta Kaszy w Janowie Lubelskim. Dzięki gościnności Janowskiego Ośrodka Kultury seniorzy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć spektakl pt.:”Kopciuszek” w reżyserii Alicji Jachiewicz – Szmidt, który przygotowali i wystawili seniorzy skupieni w ZERiI.

Seniorzy z Aleksandrowa  zaprezentowali swoją działalność, opowiadali o współpracy z władzami,  o działaniach senior klubu oraz o organizacjach senioralnych,  z którymi współpracują.  Pytaniom i dyskusjom nie było końca. Seniorzy skorzystali również z walorów turystycznych jakie daje Janów Lubelski i pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Lasy janowskie”. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i integracją przy pięknym śpiewie seniorek z Aleksandrowa.

Wizyta została zorganizowana w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!” współfinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

  

   

 

Translate »