Pomysł na projekt obywatelski pn.: “Festyn rodzinny” jest wynikiem wspólnej pracy sześciorga aktywnych osób ze społeczności lokalnej Smólska:  Iwony Paluch, Teresy Kowal, Katarzyny Odrzywolskiej, Anny Hanas, Wioletty Chyl oraz Anny Iwańczyk – uczestników projektu „Ja– obywatel!”.

–  Chcieliśmy stworzyć okazję oraz przestrzeń do wspólnego, rodzinnego świętowania – podkreśla Pani Barbara Wojciechowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Smólsku Dużym.

Blisko czterdzieści godzin edukacji w postaci: szkoleń i spotkań na coachingach, to czas jaki aktywne mieszkanki Smólska i okolic poświęciły na zorganizowanie projektu obywatelskiego pn.: „Festyn rodzinny”. Realizacja projektu została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę projektową podczas spotkania coachingowego.

Powstał plan promocji projektu, rozpoczęto rekrutację oraz opracowano scenariusz spotkania. Do spotkania przygotowywali się również dzieci oraz rodzice.

Festyn rodzinny zorganizowano 1 czerwca br. na terenie placu przy Szkole Podstawowej w Smólsku Dużym. W tym dniu w godzinach przedpołudniowych na spotkanie przybyło wiele osób.

Wydarzenie uroczyście otworzyła Pani Dyrektor, która również złożyła serdeczne życzenia wszystkim gościom. Dla uczestników przygotowano wiele stref aktywności; narty, szczudła, gra w krykieta,  rzuty do celu itp. Powodzeniem cieszyły się konkurencje „sportowe na wesoło” oraz mecze piłki nożnej i siatkowej rozgrywane między dziećmi i rodzicami. Nie zabrakło też atrakcji tj. malowanie twarzy. Nikt się nie nudził, każdy znalazł coś dla siebie.

       

Wspólne rozmowy, a także gry i zabawy oraz poczęstunek zintegrowały mieszkańców Smólska Dużego. Sympatyczna atmosfera zaowocowała planem kolejnego spotkania. Projekt  wpłynął na rozbudzenie aktywności wśród mieszkańców Smólska Dużego.

Projekt „Ja – obywatel!” jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Translate »