DSCF4209Nasz udział w tym projekcie to zasługa pani Celiny Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, która pokierowała nami i zgłosiła jako aktywne kobiety z Dereźni – wspomina pani  Maria Raduj, liderka, uczestniczka projektu, kierowniczka Zespołu Śpiewaczego „Zorza” z Dereźni.

 

Pięć dni intensywnych szkoleń w Biłgoraju, udział w wizycie studyjnej oraz uczestniczenie w spotkaniach coachingowych, to w sumie 60 godzin, które trzy aktywne mieszkanki, seniorki z Dereźni, chciały poświęcić na edukację. Realizacja wymarzonej inicjatywy „Senior zdrowy i bezpieczny. Spotkanie sąsiedzkie zespołów i mieszkańców” wymagała dużego zaangażowania:

 

Czas poświęcony na zorganizowanie inicjatywy nie był czasem straconym, pomagało nam dużo osób – członków Zespołu Śpiewaczego „Zorza” – podkreślają Pani Janina Dziduch i Pani Maria Kruk, uczestniczki projektu, członkinie Zespołu Śpiewaczego „Zorza” i dodają: – Podjęłyśmy taki trud, ale było warto!

 

 

21 listopada 2015 r., w dzień inicjatywy do sali remizy OSP w Dereźni Solskiej, gdzie inicjatywa miała miejsce, przybyło blisko 130 osób – seniorów, zaproszonych gości, przedstawicieli władz i sympatyków Zespołu.

 

Spotkanie uroczyście otworzył pan Wiesław Różyński, wójt Gminy Biłgoraj podkreślając, że takie spotkania są szczególną okazją do integracji społeczności lokalnej.

 

Chodzi o to, by zaprosić seniorów do aktywności, szczególnie kulturalnej, do wyjścia z domu, otwarcia się na swych sąsiadów, mieszkańców tej samej wsi. Taka aktywność przekłada się na zdrowie i lepsze samopoczucie  – witała wszystkich gości Pani Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

 

Swoje prezentacje na temat bezpieczeństwa i zdrowego żywienia przedstawili Pan Hubert Bździuch, młodszy aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju oraz pan Mariusz Gut, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Biłgoraju.

 

Występami Zespołu Śpiewaczego „Zorza” z Dereźni rozpoczęła się część artystyczna podczas, której wystąpiły Zespoły: „Sąsiadeczki” z Okrągłego i Korczowa, „Czeremcha” z Gromady, „Jarzębina” z Bukowej oraz „Stok” z Hedwiżyna. Można było tez obejrzeć komedię „Żabusia” Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu Teatru Amatorskiego Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

Na końcu był poczęstunek i tańce. Grała Kapela Podwórkowa „Wygibusy” z Biłgoraja.

 

Projekt „Zdejmij kapcie, załóż buty!” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Translate »