W dniach 12 – 16 lipca br. 3 grupy seniorów z Biłgoraja uczestniczyły w warsztatach z partycypacji.  Poznawali oni tajniki wykorzystania form i metod partycypacji do swoich przyszłych inicjatyw. Zastanawiali się, jak skutecznie wykorzystać współpracę z lokalnymi decydentami, aby życie w lokalnej społeczności było lepsze dla seniorów. Tym samym rozpoczął się proces planowania działań obywatelskich przez seniorów, a to już tylko krok do realizacji inicjatyw.

„Jestem pełna podziwu dla tych lokalnych liderów i liderek, którzy będąc już w zdecydowanej większości na emeryturze podjęli wyzwanie uczestnictwa w wymagającym projekcie – pełnym edukacji, działań obywatelskich, wyjazdów powiązanych z korzystaniem z doświadczeń innych w zakresie aktywności obywatelskiej. Ich pomysły, kreatywność i chęć działania zaraża osoby dużo młodsze. Ich doświadczenie i mądrość życiowa jest nieprzeceniona, i fantastyczne jest to, że chcą się tym dzielić z innymi.” – mówi trenerka Anna Maciąg – Pazik.

Aktualnie trwają kolejne szkolenia wszystkich 6 grup uczestników/czek projektu (Biłgoraja, Aleksandrowa, Frampola i Łukowej) oraz rozpoczyna się coaching dla grup inicjatywnych związany z przygotowaniem inicjatywy obywatelskiej.

Pełni entuzjazmu i zdrowej energii, Uczestnicy i Uczestniczki przychodzą solidnie na spotkania, mimo upałów. Cieszymy się bardzo i wierzymy, że czekają nas wszystkich a zwłaszcza mieszkańców powyższych miejscowości, fantastycznie działania budujące aktywność obywatelską.

Projekt „Zaangażowanie ma znaczenie!” jest dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

     

       

Translate »