Dnia 1 czerwca b.r. w Parku Solidarności podczas II dziecięcego pleneru malarskiego nasza Fundacja podpisała umowę dotacji z na realizację projektu „Śliski temat”. Przedmiotem projektu jest uwrażliwienie społeczności lokalnej na problem nieczystości zostawianych przez psy na ulicach, skwerach, chodnikach naszego miasta. W ramach projektu będziemy edukować właścicieli czworonogów o konieczności sprzątania po swoich psach, a mieszkańców miasta zachęcimy do reagowania na przejawy zaniedbania obowiązków przez właścicieli psów.

Dzięki realizacji projektu przestrzeń publiczna naszego Miasta Biłgoraj będzie czystsza, przyjemniejsza, sprzyjająca aktywności sportowej i rekreacyjnej. Projekt realizowany jest od 1 czerwca do 30 listopada 2016 r.

Projekt „Śliski temat” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gminy Biłgoraj oraz Miasta Gminy Biłgoraj realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

O szczegółowych działaniach projektu napiszemy niebawem.

IMG_6795

Translate »