Dnia 19 września 2019r. Szkoła w Soli realizowała kolejną inicjatywę pt.” Turniej sortowy im. Patrona szkoły Mieczysława Pasiaka w ramach projektu JA – OBYWATEL! Dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Celem tej inicjatywy było przede wszystkim upamiętnienie Patrona szkoły Mieczysława Pasiaka, pogłębienie wiedzy o historii naszej ojczyzny oraz  aktywne spędzenie czasu uczniów.

W tym dniu uczniowie odwiedzili grób Mieczysława Pasiaka, który znajduję się na cmentarzy w Soli, by uczcić jego pamięć uczniowie zapalili świeczkę na jego grobie. Następnie uczniowie przeszli na plac przed kościołem, gdzie znajduję się pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.  Tam zorganizowana pogadankę i krótki test o historii. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat historii odzyskania niepodległości swojego kraju.

Kolejnym punktem inicjatywy było przeprowadzenie turnieju, uczniowie uczestniczyli w kilku konkurencjach sportowych. Główną konkurencją były biegi na 1000 m. Najpierw na metę wyruszyły dziewczynki, a później chłopcy. Wyłoniono po 3 pierwsze miejsca w każdej konkurencji.

Inicjatywa ta to kolejny dowód na to, że gdy sprzyja atmosfera i okoliczności, poznawanie wiedzy i podejmowanie trudu działania staje się przyjemną aktywnością niosącą same korzyści.

Projekt “Ja – obywatel!” jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

                     

 

Translate »