Październik tego roku obfitował w spotkania podsumowujące, tzw. Gale Partycypacji – efekty prawie całorocznej pracy seniorów. Uczestnicy projektu “No i cóż, że wiek!” realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju w dniach 17, 22 i 24 października b.r. z pełnym zaangażowaniem przygotowali prezentacje wizualne i słowne o wydarzeniach, które zrealizowali. Pomimo tak trudnych czasów najstarsza grupa z Powiatu Biłgoraj chętnie spotkała się z rówieśnikami na podsumowaniu projektu, w którym wzięło udział ponad 300 osób po 60 r.ż.

– „Takie spotkania nas bardzo wzmacniają, nie tylko psychicznie, kiedy mamy motywację, aby wyjść z domu, ale przede wszystkim wspólnotowo, kiedy widzimy wspólną troskę nad rozwiązywaniem problemów starszych z naszego miasta i wiosek.” – mówi jedna z uczestniczek Gali.

„Szkoda tylko, że musimy spotykać się w tak małych grupach. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy w tym roku zaprosić do naszych stoisk gości: władz samorządowych, przyjaciół, sąsiadów. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli to nadrobić!” – dodaje uczestniczka projektu.

Życzymy tego z całego serca!

       

 

        

 

           

 

             

 

           

 

Projekt „No i cóż, że wiek!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Translate »