„Wiek to nie przeszkoda w zdobywaniu wiedzy ekologicznej” to akcja seniorów z PCK uczestników projektu „No i cóż, że wiek!”. W dniu 26 września b.r. organizatorzy wraz z grupą Biłgoraj EKO Challenge wysprzątali las w okolicach Źródełek na Woli Dużej. Owocem ich pracy było kilkanaście worków różnorakich śmieci: opony, puszki, butelki, części gospodarstwa domowego, cała moc foliowych torebek, czyli wszystko to, co mieszkańcy okolic wyrzucają do lasu obok swojego miejsca zamieszkania.

Jak mówią seniorzy takie akcje jak nasza to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci – to także ważna działalność edukacyjna. Im wcześniej wyrobimy w sobie nawyk sprzątania i ograniczania ilości śmieci, segregacji odpadków i używania biodegradowalnych produktów, tym większa szansa, że uczynimy świat znowu czystym i przyjaznym dla ludzi i wszystkich organizmów żywych.

Wyprawę do lasu po śmiecie poprzedził wykład na temat ekologii, inicjatywie Biłgoraj EKO Challenge oraz krótki instruktaż nt sprzątania. Po wyprawie do lasu wszyscy sprzątający zostali ugoszczeni przez Państwa Skubisów z Woli Dużej na ich przepięknej działce.

Wspaniałe jest to, że seniorzy z racji swojego wieku nie czują się zwolnieni z obowiązku sprzątania świata, nie zostawiają tego zajęcia tylko i wyłącznie młodym ludziom, równie mocno (a może i mocniej …) angażują się w akcje ekologiczne.

Seniorzy! Dziękujemy!

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu „No i cóż, że wiek!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

       

         

         

 

         

 

Translate »