Pomysł na inicjatywę jest wynikiem wspólnej pracy aktywnych seniorek z Aleksandrowa – uczestniczek projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!”.

–  Chciałyśmy zaktywizować seniorki z Aleksandrowa i pokazać, że można być zadbanym w każdym wieku  – opowiada Teresa Legieć. Na szczęście nie działała sama:

Poprzez tą inicjatywę chciałyśmy zintegrować seniorki i zachęcić je do wyjścia z domu – podkreślają Józefa Pyzio, Genowefa Maciocha, Halina Rataj, Genowefa Muca oraz Helena Koszarna.

Blisko czterdzieści godzin edukacji w postaci: szkoleń, wizyty studyjnej i spotkań coachingach, to czas jaki aktywne seniorki poświęciły na zorganizowanie inicjatywy pn.: „Zadbany Senior”.

Realizacja inicjatywy została podzielona na kilka etapów. Ostateczny jej kształt został zaakceptowany przez grupę inicjatywną podczas spotkania coachingowego. Wtedy to ustalono, że zostanie zorganizowane spotkanie z ekspertem.

Powstał plan promocji inicjatywy oraz rozpoczęto rekrutację. Spotkanie zostało zorganizowane 15 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Aleksandrowie. Na szczęście uczestnicy dopisali i w dniu warsztatów było 31 osób.

Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Snopek – wykwalifikowana kosmetyczka, która w przystępny sposób opowiadała o tym jak należy dbać o swój wygląd, jak pielęgnować cerę oraz newralgiczne miejsca: twarz, dekolt, dłonie.

W ramach pokazu został wykonany masaż twarzy. Pokazano jak należy nakładać poszczególne kosmetyki. Hitem okazał się peeling z kawy na dłonie oraz zabieg parafinowy. Seniorki chętnie brały udział we wszystkich kosmetycznych eksperymentach. Zachwycone pytały o szczegóły i nowinki kosmetyczne. Dyskusjom nie było końca.  Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem i obietnicą kolejnego takiego spotkania.

Podczas wspólnego poznawania tajników urody i korzystania  z zabiegów wzrosła wiedza seniorek na temat dbania o swój wygląd, ale też aktywność i integracja .

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Wiek nie odbiera odpowiedzialności!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

       

Translate »